ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

E-Light (SHR) Epilácia

OTÁZKY A ODPOVEDE K TRVALEJ EPILÁCIÍ (E-LIGHT SHR)

Ako systém funguje?

Energia zo svetelného zdroja je absorbovaná pigmentom (melanín a hemoglobín) v koži, vlasmi a cievami. Svetelná energia sa filtruje svetelnými filtrami pre každú liečbu špecificky Napríklad pre melanín (600-950 nm), alebo hemoglobín (530-950 nm), a tak môže byť systém použitý pre odstraňovanie chĺpkov, liečbu a odstraňovanie žiliek, liečbu pigmentových škvŕn a pod.

Tepelná energia vyrobená E-Light prístrojom je cez melanín prevedená do vlasového folikulu.

Časy impulzov svetla sú navrhnuté tak, aby došlo k zničeniu vlasového folikulu, tým že ho zohrejú za 1millisekundu (jedna tisícina sekundy) na 70 stupňov Celzia.

Prečo sa používa gél počas procedúry?

Je nutné použiť vrstvu gélu na koži pred začatím liečby, aby sa zaistila optimálny optický prenos svetla z aplikátora na kožu a tiež aby bolo zabezpečené chladenie pokožky počas procedúry.

Ako sa ošetrenie vykonáva?

Aplikátor (rukoväť) je postupne umiestňovaná svojou akčnou plochou na kožu v priamom kontakte s povrchom kože aby svetelná energia prešla do ošetrovaných oblastí. Aplikátor sa potom presunie do susednej oblasti a postup sa opakuje.

Komu môže byť liečba, ošetrenie poskytnuté?

Môže byť poskytnuté ktorému koľvek zákazníkovi, ktorý má 18 a viac rokov a netrpí kontraindikáciami, ktoré sú zákazníkovi vysvetlené odborným personálom. Sú uvedené aj na našej internetovej stránke.

Je možné ošetrovať zákazníkov s tmavými a aj blond chĺpkami vďaka najnovšej technológii, ktorú E-light ( SHR) prístroj ponúka.

Zákazníci so šedými až bielymi chĺpkami je možné ošetrovať, avšak vďaka skutočnosti, že tieto chĺpky neobsahujú takmer žiaden melanín, je tu potrebné väčšie množstvo sedení. Spravidla najmenej sedení stačí zákazníkom s tmavými chĺpkami.

Bolí to?

Ošetrenie je takmer bezbolestné. Klient cíti na ošetrovanej oblasti jemné pôsobenie tepla a jemné „štipkanie“. Avšak parametre prístroja sa nastavujú na každého pacienta osobitne, takže celý proces liečby je príjemný. Tieto pocity pri liečbe sú pre každého pacienta absolútne prijateľné.

Je potrebné, aby sa klient pred liečbou oholil?

Chĺpky by mali byť 1 až 2 mm dlhé, keď pacient príde na ošetrenie. Nie je možné vykonať epiláciu chĺpkov na čerstvo oholenej pokožke, pretože svetelná energia nemôže prejsť cez chĺpok až do jeho korienku a tým ho zničiť.

Klientom sa neodporúča približne 4 týždne pred zákrokom chĺpky depilovať, vytrhávať alebo používať vosk na ich odstránenie.

Prečo chĺpky "rastú" po liečbe?

Ošetrenie prístrojom E-Light je šetrné a chĺpky nie sú agresívne spálené, čiže sa len tak nevyparia. Vlasové folikuly (korienky) sú zničené teplom, ale chĺpky zostávajú v koži a budú postupne vytláčané po dobu 1-3 týždne, čo môže nepravdivo vypadať ako ich rast. Klient bude vnímať, že tieto chĺpky rastú, akoby pomalšie a sú jemnejšie, prípadne svetlejšie. To z dôvodu, že už nie sú spojené so svojím korienkom. Po zákroku svojvoľne vypadnú, alebo si ich môže klient kľudne oholiť. Nedoporučuje sa ich vytrhávať. Po tom, ako tieto chĺpky vypadnú, bude mať klient približne 3 - 6 týždňov od ochlpenia pokoj, pokým nezačne ďalšie rastová fáza. To znamená, že sa aktivujú ďalšie korienky, ktoré boli doposiaľ v spiacej fáze. Človek má v aktívnej fáza približne 10 – 70 % korienkov. Z tohto dôvodu je potrebné 4-8 sedení, aby sa dosiahlo 100 % zničenie všetkých korienkov.

Ako môžeme povedať, že liečba funguje?

Po ošetrení sa chĺpky oddelia od folikulu (korienka) a môžu byť ľahko vytiahnuté pinzetou. Tiež, môže byť niekoľko minút po ukončení zákroku pokožka jemne červená a môže byť videný červený krúžok okolo jednotlivých chĺpkov. Tieto dve veci sú dobré náznaky, že ohrev jednotlivých korienkov bol dostatočný. Tieto ukazovatele však nie sú vždy zrejmé a videli sme veľa pacientov s úspešnými výsledkami liečby, bez toho aby mali tieto príznaky.

Aké sú vedľajšie účinky?

Procedúra prístrojom E-Light je úplne bezpečná, takže žiadne mimoriadne opatrenia nie sú potrebné na rozdiel od iných procedúr. Koža niektorých pacientov bezprostredne po ošetrení jemne začervená, čo je úplne normálne. Po ošetrení je zakázané vystavovať sa nadmernému slnečnému žiareniu, prípadne opaľovaniu v soláriách. Na rozdiel od iných metód odstraňovania nechceného ochlpenia je táto metóda neinvazívna a šetrná.

Koľko ošetrení je nutné?

Epilovať, čiže odstraňovať ochlpenie je možné len ak sú chĺpky práve v rastovej fáze. Počet vlasov v tejto fáze sa pohybuje medzi 10-70 %, v závislosti na konkrétnom mieste na tele klienta. Dĺžky rastových cyklov sa tiež líšia vzhľadom na konkrétnu oblasť na tele klienta. U väčšiny pacientov, sa pri 4 – 6 ošetreniach odstránia všetky chĺpky. Po prvom ošetrení väčšina pacientov bude vnímať významné zníženie hustoty chĺpkov a celkové zjemnenie ochlpenia v ošetrovanej oblasti.

Je dôležité akceptovať skutočnosť, že k úplne hladkej pokožke bez chĺpkov je potrebných viacero sedení, nakoľko je potrené zničiť všetky korienky vo všetkých fázach rastu chĺpkov.

Ako sa pripraviť na ošetrenie?

Pacienti by sa mali vyvarovať nadmernému opaľovaniu 1 mesiac pred a aj počas celej liečby, aby sa zabránilo nadmernej absorpcii svetla na pokožku.

Ihneď po ošetrení pokožky sa odporúča v priebehu  4-5 dní vyhnúť priamemu a silnému slnečnému žiareniu.

Ako dlho trvá liečba?

Dĺžka ošetrenia je individuálna podľa konkrétneho klienta. Ošetrenie tváre trvá 10 -20 minút kým obe nohy alebo celý chrbát môže trvať približne 1,5 - 2 hodiny.

Orientačná dĺžka sedení pre odstránenie chĺpkov

Plocha tela

Čas (minúty)         

 

Celá noha

90

 

Dolné časti nohy (koleno k členku)

60

 

Horné časti nohy (koleno k bikinám)

60

 

Slabiny (len na jede strane)

15

 

Bikiny

30

 

Brazília

30

 

Podpazušie

15

 

Celé rameno

45

 

Predlaktie

30

 

Obočie

15

 

Horná pera

15

 

Brada

15

 

Celý pánsky chrbát, hrudník a brucho

90

 

Ramená Pánske

30

 

Pánsky zadok

30

 

Celé pánske fúzy

30

 

 

Pre ďalšie Vaše otázky nás neváhajte kontaktovať na našej emailovej adrese barczyova@post.sk, alebo prostredníctvom tel. 0915 647 894.