Fotoomladzovanie pomocou E-LIGHT

Pri fotoomladzovaní - fotorejuvenizácii intenzívnym pulzným svetlom E-LIGHT prechádza svetelný lúč bez poškodenia povrchových vrstiev do hĺbky pokožky, kde sa absorbuje v kožnom pigmente a v červenom krvnom farbive. Následne vzniknuté teplo vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu, ktorý je v pleti zodpovedný za vypnutie kože. Pleti sa vracia pružnosť, sviežosť, mladistvý vzhľad. Súčasne dochádza k redukcii vrások, rozšírených cievok a pigmentových škvŕn. Zlepšuje sa reliéf pokožky - je hladšia, napätá, zmenšujú sa rozšírené póry. Fotoomladzovanie je ambulantná metóda na omladenie a vylepšenie pleti.

Pri zákroku pacientka pohodlne leží. Na tvár, prípadne na krk, dekolt alebo ruky sa nanesie chladivý gel, oči sú chránené špeciálnymi okuliarmi. Zákrok je nebolestivý, pacient pociťuje len veľmi jemné pálenie. Celá procedúra trvá asi 15-20 minút, podľa toho, ako pleť reaguje. Výsledkom je mierne začervenanie, ktoré po aplikácii ukľudňujúceho krému rýchlo ustupuje. Zákrok sa dá stihnúť cez obednú prestávku a pacient môže okamžite pokračovať v prerušenej práci.

Počas zákroku nedochádza k narušeniu povrchu kože. Zákrok sa vykonáva aj na opálenú pleť počas celého leta. Priaznivý efekt na vzhľad vidíme už po 1 – 2 ošetreniach. Vrások sa už netreba báť. Ak začneme s bojom proti nim včas a správne skombinujeme metódy ich liečby, máme pred sebou dlhú mladosť.