Odstránenie rozšírených cievok

Rozšírené cievky na tvári vznikajú v dôsledku vrodenej dispozície - dedične v niektorých rodinách, môžu vzniknúť aj pri poškodení kože napríklad sálavým teplom, mrazom, dlhodobým používaním hormonálnych mastí v oblasti tváre. Často nie sú len estetickým problémom, ale sú súčasťou niektorých kožných ochorení.

Pri odstraňovaní rozšírených cievok tváre a dolných končatín sa liečba E-LIGHT zakladá na rovnakom princípe ako pri depilácii. Svetlo sa v ošetrovanej oblasti absorbuje v hemoglobíne (červenomkrvnom farbive) a v oxihemoglobíne - jeho oxidovanej forme. Tieto formy krvného farbiva "vyfarbujú" nežiadúce estetické prejavy na koži v podobe rozšírených cievok alebo v podobe difúznej červene spôsobenej rozšírením kapilár. Svetlo zachytené v krvnom farbive sa mení na teplo, čím spôsobí deštrukciu drobných cievok, ktoré sa postupne vstrebávajú. Žilky sa vstrebaváju behom 7-21dní. Počet ošetrení závisí na veľkosti plochy a hustoty žiliek. Ošetrenie sa robí jednen krát za 3 tt. Celkom cca 2-4 ošetrenia.

Prednosťou metódy je možnosť ošetrenia aj v lete za podmienky, že ošetrené miesto sa nebude vystavovať svetelnému žiareniu v soláriu 5 dní pred výkonom a po výkone.