Trvalé odstránenie nežiaduceho ochlpenia metódou E-Light

Na odstránenie nežiadúceho ochlpenia využívame intenzívne pulzné svetlo potrebnej vlnovej dľžky prostredníctvom E-Light prístroja najnovšej generácie.  Svetelný záblesk pulzného svetla odovzdá svoju energiu cez vlas /chľpok až do vlasového folikulu (korienka), čím tento folikul zničí, a tým pádom zabráni ďalšiemu rastu vlasu / chĺpku. Náš E-Light prístroj využíva okrem intenzívneho pulzného svetla aj rádiofrekvenciu, ktorá pomáha pri epilácií chĺpkov zákazníkov s tmavšou pokožkou, prípadne so svetlým sfarbením ochlpenia, kde klasické IPL prístroje, alebo Laser nemajú efekt. Vďaka rádiofrekvencí a maximálneho filtrového vybavenia všetkých dostupných filtrov vlnových dĺžok svetla, je možné tento prístroj používať aj na ďalšie liečebné a skrášlovacie procedúry. Hlavica nášho prístroja je vybavená aj účinným vodným chladením, čím je epilácia, narozdiel od iných metód bezbolestná a tým aj účinnejšia.

 

Čo je možné epilovať?

Je možné epilovať všetky časti ľudského tela, ako najmä:

 •    - Celé nohy
 •    -  Predkolenie
 •    -  Stehná
 •    -  Bikiny
 •    -  Sedacia zóna
 •    -  Podpazušie
 •    -  Ruky
 •    -  Horná pera
 •    -  Brada
 •    -  Chrbát
 •    -  Hrudník
 •    -  Tvár (partie lícne, pod bradou a pod.)

Postup pred ošetrením, priebeh ošetrenia

 • Pred ošetrením sa doporučuje pleť v mieste budúceho ošetrenia neopalovať a nevystavovať nadmernému slnečnému žiareniu, prípadne soláriu.

 • Je potrebné, aby v čase ošetrenia boli na danom mieste chĺpky o veľkosti cca 2 mm. Pleť nemôže byť čerstvo oholená, pretože ošetrenie nebude mať účinnok, kedže energia so svetelného záblesku nemôže po chĺpku prejsť až do jeho korienka. Zákazník by sa mal oholiť 2-3 dni pred ošetrením.

 • Pred ošetrením je nevhodné 4-6 týždňov chĺpky depilovať, prípadne používať vosk, pretože tým sa výrazne zníži počet chĺpkov, ktoré je možné epilovať pulzným svetlom.

 • Pred samotným ošetrením sa na miesto nanesie chladiaci gél a pristúpi sa k samotnej epilácií prístrojom E-Lights. Na základe sfarbenia vašej pokožky a sfarbenia ochlpenia sa zvolí vhodný filter, ktorý láme svetelný lúč na potrebnú vlnovú dĺžku a parametre prístroja sa nastavia individuálne podľa pocitov jednotlivého zákazníka, aby bolo ošetrenie príjemné.

 • Dĺžka ošetrenia závisí od miesta a veľkosti ošetrovanej oblasti. Môže trvať od 15 min (podpazušie) až 2 hod. ( obe nohy)

 • Bezprostredne po ošetrení môže byť pokožka jemne začerveňaná, čo však nie je žiaden problém. Môže sa použiť ukľudňujúci krém.

 • Po ošetrení chĺpky ihneď nezmyznú. Dôjde k šetrnému zničeniu korienka, čiže k prerušeniu chĺpku s jeho korienkom. Tieto chĺpky budú v nasledújúcih 2-4 týždňoch postupne vytláčané so svojich korienkov, čo môže vypadať ako rast. Je možné si ich oholiť, prípadne ponechať až kým nevypadnú. Nedoporučuje sa ich vytrhávať, pretože môže ísť o chĺpok, ktorého korienok nebol zničený.

 • Ďalšie ošetrenie je potrebné o 21-30 dní, keď nastane rastová fáza ďalších korienkov, ktoré neboli v predchádzajúcom ošetrení aktívne.

 • Po prvom ošetrení, v čase druhej rastovej fázy chĺpkov, bude zákazník vnímať zmenšenie hustoty ochlpenia (cca o tých 20-30 %). Takto postupne sa odstráni všetkých 100 % chĺpkov v mieste ošetrovania

Kedy sa nesmie epilovať?

Nie sú známe žiadne absolútne kontraindikácie – absolútne dôvody prečo sa nesmie epilovať. Treba byť však opatrný v nasledovných prípadoch:
- rakovina kože
- tehotenstvo a dojčenie
- užívanie fotosenzitívnych liekov(napr.niektoré antibiotiká)
- opálená pokožka 3-4 týždne pred a po liečbe
- diabetes (inzulín dependentný)
- hormonálne ochorenia
- epilepsia
- imunodeficientné stavy
- tetováž na epilovanom mieste
- u ľudí, so sklonom k tvorbe keloidných a hypertrofických jazviev
- v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti
- 6 týždňov po epilácii, po použití epilačných metód pri ktorých sa vytrhuje korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom)
- 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A – retinoidov(ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné)
- v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov – hydrochinon, stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom. Tiež treba byť opatrný pri precitlivenosti na tieto prípravky.
- niekoľko mesiacov pred zákrokom sa neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu

Výsledky epilácia a počet potrebných opakovaní?

Táto najmodernejšia metóda odstraňovania nechceného ochlpenia je považovaná za trvalú. Po absolvovaní potrebného počtu sedení, na ošetrovanom mieste nenarstú žiadne chĺpky 2-3 roky. Neexistuje však žiadna účinná metóda, ktorou by sa niekde na ľudskom tele absolútne zabránilo rastu ochlpenia. Ľudské telo je stále sa vyvýjajúci živý organizmus a je jeho prirodzenou vlastnosťou, že časom, aj keď až za niekoľko rokov, si znovu vytvorý potrebné korienky a chĺpky začnú rásť. Samozrejme budú v oveľa v menšom počte a jemnejšie. V priemere je potrebné, aby sa epilácia opakovala 4 - 6 krát, v v určených časových intervaloch. Dôvodom je, že ľudská pokožka obsahuje na jednom cm štvorcovom až 500 korienkov chĺpkov. Z tohoto veľkého počtu je len približne 20-30 % percent v aktívnej rastovej fáze. Ostatné sú v kľudovej, odpočinkovej fáze. Epilovať je možné len chĺpok, ktorý je viditeľný nad pokožkov a je aktívne spojený so svojim korienkom, čiže tých spomýnaných 20- 30 %. Z tohoto dôvodu je potrebné epiláciu opakovať, aby sa v priebehu času postupne zničili všetky korienky. Preto tvrdenie, že je možné epilovať všetky chĺpky počas1-2 sedení je nereálny a klamlivý. Počet sedení je individuálny-závisí od miesta epilácie, pigmentu pokožky aj chĺpkov a od hustoty ochlpenia v mieste ošetrovania.